pocięty
maszyny_05
kliknij aby powiekszyć
Maszyna do montażu nadstawek ZN-200
Maszyna do montażu nadstawek ZN-200

Dane techniczne

Dane
Wartości

Półautomatyczna maszyna do montażu zawiasów w pojedynczych elementach nadstawek składanych do palet.

Jednostka robocza składa się z :
-magazynu ( połówka),
-wiertarki z zaciskami,
-podajnika wirbracyjnego + manipulatora nitów + zespołu wciskającego,
-praski,
-transportera desek,

Materiał wejściowy:

Deski strugane/podsuszone ( 18 %), formatowane na długość z dokładnością (+0/-1,5mm), jednoczęściowe. Połówki zawiasów z jednym rozstawem nitów. Nity – stalowe matowe lub cynkowane z otworem w trzonku, niezgrupowane (luzem).

Wyrób:

Elementy nadstawki – wymiary (dotyczy części drewnianej): B=200mm,L=600........2600mm ( bez wymiaru 400 mm) Nity zamykane są prostym prasowaniem bez ruchów wahadłowych lub odtaczania.

Zadanie:

Wiercenie, wciskanie nitów, nakładanie blach, zakuwanie nitów.

Zasada pracy:

Operator napełnia magazyn deskami. Suwak wywleka deskę ze stosu i pozycjonuje w wiertarce. Górne wiertarki wykonują po 4 otwory wystrzępieniami w dół. Po wierceniu deska przechodzi do strefy montażu. Z dwóch wibratorów wydawane są czwórkami nity. Przez rurki wpadają cyklicznie do trzymaka główką do strefy montażu . Tam są chwycone i przewrócone trzonkiem nita do góry. 2 ramiona manipulatora pozycjonują je pod otworami w desce. Suwak wciska je w deskę , aż główki nitów oprą się o deskę. W tym zabiegu nity ścinają wystrzępienia , aby trafić dokładnie w otwory. Operator układa 2 okucia na deski wtykając je na wystające nity. Uruchamia cykl zakuwania. 2 zestawy stempli nastawiane są nad nity ( ruchem wahadłowym) . Obie praski zakuwają nity, zaciski zwalniają przedmiot, stemple cofają się , deska leży na widłach . Operator odkłada ją na stos.

Ogólny opis maszyny :

Łoże z prowadnicami i otworami zatrzaskowymi do nastawienia długości deski. Na nim jednostka stała i jednostka przestawna. Ich czynności łączy tylko sterowanie. Nie ma połączeń mechanicznych. Obok stoi agregat hydrauliczny.


Zbijarka ZN-200

Zbijarka ZN-200

Zbijarka ZN-200


stat4u
Copyright © 2009 studioPLANET.pl // All rights reserved.